כתובת האינטרנט של האתר שלכם (למשל www.business.com) היא קריטית להצלחת העסק ברשת. הכתובת הזו מכונה דומיין, ובחירת הדומיין שקולה לבחירת שם לעסק – זו הזהות שלכם באינטרנט, ולכן היא צריכה לא רק להתאים לעסק, אלא גם שיהיה קל למצוא ולקדם אותה.

בין אם בחרתם בניית אתרים בחינם ובין אם אתם משקיעים כסף בבניית האתר, אתם צריכים שתהיה לו כתובת שאפשר להגיע אליה. בדומה לחנות, כך גם אתר – למרות שהאתר הוא וירטואלי, צריך שהוא יהיה ממוקם איפושהו ברשת.

הנה כמה טיפים לבחירת דומיין מוצלח.

  1. שיהיה קל להקליד אותו

חשוב מאוד שיהיה קל להקליד את הדומיין כדי שהגישה לאתר שלכם תהיה קלה ופשוטה. אם משתמשים בסלנג, כמו u במקום you וכד', ייתכן שלקוחות רבים יתקשו למצוא את האתר שלכם.

  1. שיהיה קצר

אם שם הדומיין שלכם ארוך ומורכב, יהיה הרבה טעויות הקלדה שיובילו לקוחות לדרך ללא מוצא. עדיף שיהיה קצר ולעניין.

  1. השתמשו במילות מפתח

אם אתם יכולים ששם הדומיין יכלול תיאור של העסק – הרווחתם. למשל, אם אתם עורכי דין, israellaw.co.il או israeljewelry.co.il אם אתם מוכרים תכשיטים. זה עוזר בקידום האתר ותופיעו גבוה יותר בתוצאות החיפוש. זה גם הגיוני עבור הלקוחות שלכם שזו הכתובת של האתר שלכם.

  1. הימנעו ממספרים ומקפים

מספרים ומקפים מובילים לעיתים קרובות לאי הבנות. כשאנשים שומעים את שם הדומיין שלכם הם לאו דווקא יבינו איך כותבים אותו.

  1. עשו סקר מתחרים

חשוב לבדוק שאתם לא משתמשים בשם שנמצא תחת הגנה משפטית, וגם כדאי לקבל רעיונות והשראה ממה עושים המתחרים שלכם.

  1. שמרו על המותג שלכם

כאשר אתם רוכשים כתובת אינטרנט, כדאי גם לרכוש כתובות דומות וכמה גירסאות, כדי שכולם יובילו ישירות לאתר שלכם (למשל avi-law.co.il ו-avilaw.co.il וגם בסיומת .com). כך תימנעו מהמתחרים שלכם להעביר לאתר שלהם את התנועה שאמורה הייתה להגיע אליכם.

  1. עשו הכל מהר

אם חשבתם על שם דומיין טוב ומוצלח – אל תהססו ורכשו אותו מהר. אם תהססו, מישהו אחר עלול להקדים אתכם.

  1. הימנעו מסיומות שאינן il או .com

ישנן סיומות זולות יותר, אבל זו בדיוק הבעיה – הן משדרות שהן זולות יותר (למשל, .biz), וגם הלקוחות עלולים להתבלבל ולהקליד את שם הדומיין בסיומת co.il או .com ולא למוצא אתכם.

  1. הימנעו מבחירת שם דומיין בהתאם לטרנד הנוכחי

מכיוון שטרנדים באינטרנט משתנים מהר, חבל יהיה לבחור שם דומיין שחם עכשיו אבל אולי ייראה לא מתאים בהמשך, למשל bestlawyer.co.il וכד'.

בחרתי שם דומיין, מה עכשיו?

אחרי שבחרתם את הדומיין, זה הזמן לבנות את האתר. אם אתם מעדיפים בניית אתרים בחינם, כדאי לכם לבקר בעמוד הבית שלנו ולבנות לעצמכם אתר בקליק אחד. במקום להוציא אלפי שקלים ולהיכנס לפרויקט של כמה חודשים, מספיק להכניס בעמוד של Weesh את עמוד הפייסבוק העסקי שלכם, והאתר יציע לכם שלוש אפשרויות של אתר מעוצב – בחינם.

כך, תוך כמה דקות ספורות תוכלו להרים את האתר שלכם, מבלי להוציא שקל. ברגע שיש לכם אתר אינטרנט, אתם חלק מהמשחק האינטרנטי. אתם יכולים להפנות לשם לקוחות, להמיר מבקרים ללקוחות, אפשר לשווק אותו ולקדם אותו ולעשות ממנו כסף.

בהמשך, אחרי שחיזקתם את המותג שלכם, מבקרים יתחילו להגיע אליכם באופן אורגני וקבוע. ועם שם דומיין קליט וטוב, העסק שלכם רק ירוויח. אז זה לא הזמן להישאר ביציע, אלא לרדת למגרש ולהתחיל לשחק עם הגדולים.

בהצלחה!

אודות הכותב
רועי יעקובוביץ'

מומחה לשיווק דיגיטלי, חי ונושם טכנולוגיה וגאדג'טים. חובב מוסיקה, רכיבה על סוסים ו"סלאק ליין".

לחזור לבלוג >