להתקדם בגוגל על ידי אתר מותאם לטלפון נייד

2015 עשויה להיזכר ברבות השנים כשנה שבה מאזן הכוחות של התעבורה ברשת עברה סופית מהמחשב הביתי לטלפון החכם שנמצא עלינו בכל עת. זה שנים שיותר ויותר אנשים גולשים יותר ויותר זמן בנייד ויושבים פחות מול המחשב. מאז שהטלפון שלנו הפך למחשב עוצמתי, כבר התרגלנו כבר לעשות מהמכשיר, באוטובוס, ברחוב, בעבודה, בבית וגם בחו"ל.

המגמה בה התעבורה במובייל נוגסת בתעבורה במחשב הצביעה לא מכבר על בואו של רגע בו רוב הגלישה תהיה במובייל, והרגע הזה הגיע, כאמור, השנה – 2015. ומכיוון שידוע היה שיום הדין הזה יגיע, עסקים רבים קלטו הן את הסיכון והן את ההזדמנות, ופעלו בהתאם.

להקדים תרופה למכה, ולנצל את ההזדמנות

הם שאלו את עצמם: אם אינספור אנשים גולשים בנייד – מה הם רואים כשהם מגיעים לאתר האינטרנט? הגלישה דרך הנייד החלה בצליעה כי האתרים נבנו במיוחד בשביל המחשב והתצוגה שלהם בנייד הייתה לא נוחה ולא ברורה. התוצאה של חוסר הנוחות הזו הייתה אחוזי נטישה גבוהים וחוסר יכולת להמיר מבקרים ללקוחות. המספרים יכולים היו להיות טובים בקרב מבקרים באתר דרך המחשב, אולם בנייד הייתה נפילה משמעותית.

אז בעלי עסקים מהירי מחשבה הבינו שאם ייצרו חוויית גלישה נוחה גם בנייד, ולא רק במחשב, הם ירוויחו גם מהתעבורה הזו. והרי יש לגלישה מהנייד שימושים מסחריים רבים – אנשים מחפשים מידע אודות עסקים כשהם ברחוב, ומי שיציע להם חוויית גלישה איכותית הוא שיזכה בשירותיהם, בעוד שמי שלא השכיל לנצל את ההזדמנות ישמור על אחוזי נטישה גבוהים ואחוזי המרה נמוכים.

התאמת אתרים למובייל

כך קמה לה תעשיית התאמת האתרים למובייל. בהתחלה לרבים היא נראתה כמותרות וכהוצאה לא מחויבת מהמציאות, כי למה לעשות עכשיו את מה שאפשר לדחות לאחר כך, אבל עם הזמן אתרים לא מותאמים למובייל הפכו לפילים לבנים במקרה הטוב ולהחלטה עסקית-כלכלית כושלת במקרה הגרוע.

ואם אחוזי נטישה והמרה לא היו סיבות מספקות להתאים את האתר לנייד, הבהירה לאחרונה גוגל שישנה כיום סיבה נוספת, משכנעת אפילו יותר: מנוע החיפוש של גוגל מהמובייל יתעדף בקרוב אתרים שעברו התאמה לגלישה במכשירים ניידים.

מדובר, לכל הדעות, בעדכון בלתי נמנע, שנשען על החתירה של גוגל ליצור את המנוע החיפוש שמניב את התוצאות הרלוונטיות ביותר. אז מי שמחפש אתרים דרך המובייל – האתרים הרלוונטיים ביותר עבורו הם אלה שמותאמים למכשיר ממנו הוא גולש.

החדשות העסקיות – כלכליות הטובות הן שבקרוב בעיית אחוזי הנטישה הגבוהים ואחוזי ההמרה הנמוכים של אתרים לא מותאמים עומדת להיפתר. החדשות הרעות הן שהיא תיפתר על ידי כך שגוגל תחנוק את התעבורה לאתרים האלה מלכתחילה. אתרים רבים וטובים שהתעלמו מהמגמה הזו מהשינויים הקודמים עומדים כיום בפני החלטה בלתי נמנעת לשדרג את האתר הנייד, כדי להישאר רלוונטיים בחיפושים.

איך זה יקרה?

גוגל הודיעה שהשינוי המהפכני הזה יחול בתאריך 21.4.14 בבת אחת בכל העולם ועל כל השפות, ואין סיבה להאמין שישראל תהיה יוצאת דופן בעניין הזה. ההשפעה המידית המדויקת על המיקום בתוצאות החיפוש איננה ברורה עדיין, ובעצם תהיה ברורה רק לאחר העדכון, אולם סביר שתהיה משמעותית לאור המאמצים הרבים שהשקיעה גוגל כדי להכין את אנשי המקצוע ובעלי האתרים לעניין.

לכן אין זמן לבזבז – זה הזמן ליצור קשר עם איש מקצוע שיידע להפוך את האתר שלכם למותאם למובייל, כדי שגם העסק שלכם יתקדם לעידן האינטרנטי החדש שכבר נמצא עמנו ואין סיבה להאמין שלא יישאר כאן לטווח הארוך.

אודות הכותב
רועי יעקובוביץ'

מומחה לשיווק דיגיטלי, חי ונושם טכנולוגיה וגאדג'טים. חובב מוסיקה, רכיבה על סוסים ו"סלאק ליין".

לחזור לבלוג >